Небезпечні наслідки контакту з пліснявою
Темний наліт на стінах, меблях та вікнах - це пліснява - найгірший жах домогосподарок. Люди прикладають чимало зусиль, щоб позбутись цієї неприємної проблеми. В хід йде все: від соди, оцту та небезпечних для здоров’я хлорних відбілювачів до таких екзотичних варіантів як ефірна олія чайного дерева або грейпфрутових кісточок. Те й інше є марною тратою сил та часу. Поки ви позбавляєтесь наслідків (видимої частини забруднення), помешкання залишається потенційно небезпечним. Мікроскопічні спори плісняви розвіяні у повітрі й готові розростися знов, щойно попадуть в сприятливі умови - вологе середовище без руху повітря.
Один квадратний метр плісняви може викидати в повітря мільярди спор за добу.
Спори певних видів плісняви надзвичайно токсичні та викликають незворотні негативні наслідки для здоров’я людини. Лікарі виділили перелік найбільш поширених розладів здоров’я, викликаних контактом з пліснявою. У зоні ураження - органи дихання, серцево-судинна, нервова, травна і опорно-рухова системи.
Зниження середнього показника повітрообміну приміщень на 45% збільшує ризик виникнення алергічних симптомів у людини у 2 рази!
Особливо вразливі до негативного впливу плісняви діти, люди похилого віку, люди з ослабленою внаслідок хвороби, хіміотерапії, приймання антибіотиків імунною системою. Правильна система вентиляції в помешканні, дитячому садочку, школі, лікарні, реабілітаційному центрі, будинку пристарілих - це питання збереження здоров’я та життя. Якісний повітрообмін в приміщенні не лише збагачує повітря киснем, а й створює необхідний рух повітря в приміщенні. Припливно-витяжна система вентиляції PRANA унеможливлює розвиток плісняви, усуваючи надмірну вологість та застій повітря - головні чинники розвитку плісняви. Рекуператори рекомендується встановлювати у приміщеннях з пластиковими вікнами та підвищеним рівнем вологості - для створення збалансованого та здорового мікроклімату.