Отруєння чадним газом: як зберегти здоров'я та життя

 

 

З початку року у Львові зареєстровано більше 20 випадків отруєння чадним газом. 154 випадки за 2018 рік, кожен сьомий смертельний. У зоні ризику знаходяться будинки з пічним та газовим опаленням.

Чадний газ ー невидимий ворог, здатний вбити людину за 3 хвилини. Світова наука не має жодного запатентованого антидота для застосування при отруєнні монооксидом вуглецю, а реанімація постраждалих є вкрай складною.  

Серед основних причин отруєння:

 • неправильна експлуатація газових котлів (50%),
 • установка газових колонок у приміщенні санвузла (30%),
 • неправильна експлуатація пічного опалення (20%).

Як попередити отруєння чадним газом?

Чадний газ, або монооксид вуглецю (СО) ー надзвичайно токсичний газ без смаку та запаху, який утворюється при нестачі кисню у зоні горіння палива (природного газу, вугілля, бензину та ін.). Першими ознаками отруєння чадним газом є головний біль та запаморочення, кашель, задишка, нудота, шум у вухах, різь в очах.

Спеціалісти виділяють дві основних причини отруєння чадним газом у побутових умовах: несправне опалювальне обладнання та неякісну вентиляцію. Чітке слідування декількох правил можуть забезпечити коректну роботу газових приладів та зберегти життя.

 1. Використовуйте тільки якісне газове та пічне обладнання у належному стані. Тріщини у димоході, засмічені димові та вентиляційні канали можуть призвести до негативних наслідків.
 2. З метою уникнути розжиження повітря та виникнення зворотної тяги, заборонено встановлювати електричну витяжку в приміщенні з газовим котлом. Додаткова витяжка призводить до потрапляння продуктів згоряння у приміщення.
 3.  Для ефективної та безпечної роботи газового обладнання, слід забезпечити приплив свіжого, збагаченого киснем повітря в приміщення. Багато років для організації припливу свіжого повітря застосовували метод відкривання вікон. Проте сучасним енергоефективним рішенням є використання припливно-витяжних систем вентиляції, наприклад, рекуператорів повітря.
 4. Періодично (раз на місяць) слід здійснювати перевірку димових каналів. Особливу увагу роботі димових та вентиляційних каналів слід приділяти в холодний сезон, для попередження обледеніння димоходів. Перевірку вентиляційних каналів рекомендовано здійснювати раз на рік ー перед  сезоном опалення.

! Перед вмиканням газового приладу або пічного опалення, перевірте наявність тяги у димовому та вентиляційному каналах! При відсутності тяги у вентканалі, використовувати газове обладнання ЗАБОРОНЕНО.

Вентиляція для попередження отруєння чадним газом.

Якісний повітрообмін у приміщенні з газовим обладнанням або пічним опаленням ー головний чинник безпеки. Для того, щоб чадний газ не утворювався у процесі горіння природного газу або іншого вида палива, необхідно забезпечити безперебійний доступ кисню до кімнати та справність димових і витяжних каналів. Для цього використовують декілька способів.

Якщо традиційне відкривання вікон суперечить принципам енергоефективності житла, використання реверсивних провітрювачів може становити серйозну загрозу появи зворотної тяги. Організація вентиляції приміщень за допомогою рекуператора PRANA дозволяє створити безпечні умови використання газового та пічного опалення, адже показники припливу і витяжки повітря встановлюються користувачем самостійно.

Замовити консультацію спеціаліста та проект вентиляції БЕЗКОШТОВНО Ви можете на нашому сайті.

 

Розрахувати вартість Отримати консультацію

 

09.07.2020

Вентиляція в реабілітаційному центрі

Сучасний реабілітаційний центр ー осередок турботливого піклування про здоров’я у Львові. Для комфорту та безпеки відвідувачів та персоналу, центр було обладнано децентралізованою припливно-витяжною системою вентиляції PRANA. Фізіотерапія передбачає фізичні навантаження на організм, тому залам для занять необхідний якісний повітрообмін: для видалення вологи та вуглекислого газу, які лю...

Дізнатись більше

09.07.2020

Вентиляція в реабілітаційному центрі

Сучасний реабілітаційний центр ー осередок турботливого піклування про здоров’я у Львові. Для комфорту та безпеки відвідувачів та персоналу, центр було обладнано децентралізованою припливно-витяжною системою вентиляції PRANA.

Фізіотерапія передбачає фізичні навантаження на організм, тому залам для занять необхідний якісний повітрообмін: для видалення вологи та вуглекислого газу, які люди видихають під час занять та забезпечення простору свіжим, збагаченим киснем повітрям. Рекуператори PRANA створюють оптимальний баланс температури та вологості повітря для підтримки здоров’я гостей Центру. 10 режимів роботи дозволяють налаштувати повітрообмін, необхідний для занять та консультацій спеціалістів.

Високий рівень ККД систем PRANA сприяють заощадженню ресурсів на опалення приміщень (в зимовий період) та кондиціонування (в спеку).

 

Розрахувати вартість Отримати консультацію

 

Закрити

03.07.2020

Рекуператори PRANA ─ коли потрібен сервіс?

Системи вентиляції PRANA розраховані на тривалий термін експлуатації. Протягом цього часу через рекуператор проходять мільйони кубічних метрів повітря. Це неабияке випробування для будь-якої механічної системи. Для того, щоб рекуператор працював коректно, важливо забезпечити регулярну чистку (раз на рік) та своєчасний сервіс. Як доглядати за рекуператором ─ в новому відео на Youtube каналі PRAN...

Дізнатись більше

03.07.2020

Рекуператори PRANA ─ коли потрібен сервіс?

Системи вентиляції PRANA розраховані на тривалий термін експлуатації. Протягом цього часу через рекуператор проходять мільйони кубічних метрів повітря. Це неабияке випробування для будь-якої механічної системи. Для того, щоб рекуператор працював коректно, важливо забезпечити регулярну чистку (раз на рік) та своєчасний сервіс.

Як доглядати за рекуператором ─ в новому відео на Youtube каналі PRANA.

 

 

Правила сервісного обслуговування рекуператорів PRANA доступні на сайті: https://prana.org.ua/service

 

Закрити

25.06.2020

Вітаємо з Днем Конституції України!

Компанія PRANA вітає з великими державними святами ー Днем Конституції України та Днем молоді! Бажаємо, щоб ці свята об’єднували українців у прагненні розвитку країни. Хай розум та творча енергія будуть спрямовані на благо українського народу. Бажаємо всім миру, злагоди, щастя, наснаги та нових досягнень!   У ці святкові дні офіс PRANA працюватиме за наступним графіком: &...

Дізнатись більше

25.06.2020

Вітаємо з Днем Конституції України!

Компанія PRANA вітає з великими державними святами ー Днем Конституції України та Днем молоді!

Бажаємо, щоб ці свята об’єднували українців у прагненні розвитку країни. Хай розум та творча енергія будуть спрямовані на благо українського народу. Бажаємо всім миру, злагоди, щастя, наснаги та нових досягнень!

 

У ці святкові дні офіс PRANA працюватиме за наступним графіком:

 

Закрити

25.06.2020

Акція - святкові знижки на рекуператори PRANA ECO серії

До Дня Конституції України та Дня молоді компанія PRANA підготувала спекотні знижки на smart-рекуператори серії PRANA ECO ENERGY та PRANA ECO LIFE. З 26 червня до 3 липня на рекуператори преміальної серії діють наступні знижки: рекуператори серії PRANA ECO ENERGY зі знижкою 2000 гривень (від роздрібної ціни); рекуператори серії PRANA ECO LIFE зі знижкою 3005 гривень (від р...

Дізнатись більше

25.06.2020

Акція - святкові знижки на рекуператори PRANA ECO серії

До Дня Конституції України та Дня молоді компанія PRANA підготувала спекотні знижки на smart-рекуператори серії PRANA ECO ENERGY та PRANA ECO LIFE.

З 26 червня до 3 липня на рекуператори преміальної серії діють наступні знижки:

 • рекуператори серії PRANA ECO ENERGY зі знижкою 2000 гривень (від роздрібної ціни);

 • рекуператори серії PRANA ECO LIFE зі знижкою 3005 гривень (від роздрібної ціни).

Рекуператори PRANA ECO ENERGY та PRANA ECO LIFE ー справжня кліматична станція у вашому домі! Датчики температури, вологості, атмосферного тиску, парникових газів (СО2 eq) та якості повітря (VOC) забезпечують максимальний контроль стану повітря, яким ви дихаєте. А режими “AUTO” та “AUTO Plus” миттєво реагують на зміну мікроклімату та керують роботою системи без втручання користувача.

 

 

Як і стандартні моделі, рекуператори нового покоління мають низку корисних функцій:

 • 10 швидкостей роботи
 • режим “Ніч”
 • режим “Таймер сну”
 • “Зимовий режим”
 • Дата та годинник
 • Матеріал теплообмінника: мідь
 • Мобільний застосунок PRANA RC (для Android & iOS).

Датчики температури повітря, датчик вологості повітря, датчик атмосферного тиску, авто-визначення стану фільтра, авто-визначення рівня ККД, режими “AUTO” та “AUTO Plus” ーінструменти, які створюють додатковий комфорт та безпеку вашого житла.

Інвестуй у здоров’я вигідно ー разом зі smart-рекуператорами PRANA! Така вентиляція внормовує рівень вологості повітря, попереджує розвиток грибку та плісняви, створює простір для безпечного дихання дорослих та дітей.

 

 Отримати консультацію

 

Закрити