Проект вентиляції квартири
Організація вентиляції в квартирі або будинку ー важливий крок до здорового та ефективного життя. Проте, розрахунок повітрообміну та вибір необхідного вентиляційного обладнання часто становлять складнощі для пересічного споживача. Розберемось на конкретному прикладі, як отримати максимум користі від установки рекуператора завдяки грамотному підходу до вентиляції.
Крок 1. Необхідно виявити наявні та потенційні проблеми приміщення:
- конденсат на вікнах
- грибок і пліснява
- надмірна вологість повітря (понад 60%)
- задуха
- великі втрати тепла в сезон опалення.
У розмові з консультантом також слід вказати, скільки людей перебуватиме у приміщенні, чи є люди з особливими потребами (діти або літні люди), адже цей фактор впливає на подальші розрахунки.
Крок 2. Проектування вентиляційної системи
План приміщення, де планується встановлення рекуператора подається до проектного відділу. Проектанти дають рекомендації щодо оптимальних монтажних зон та прихованого монтажу повітроводів (якщо встановлюється централізована система вентиляції).
Крок 3. Розрахунок повітрообміну та вибір моделі рекуператора PRANA
Стандартним варіантом розрахунку повітрообміну є врахування об’єму приміщення та необхідного показника кратності повітрообміну, тобто кількості циклів повної заміни повітря в приміщенні за 1 годину. За діючими будівельними нормами (ДБН В.2.5-67:2013) кратність повітрообміну для житлових кімнат (спальня, вітальня) становить 1-1,5.
Наприклад, перед нами план квартири, що складається з двох житлових кімнат: студії 3,6*5,4 м та спальні 2,5*3,1м.
Розраховуємо об’єм спальні: 2,5 * 3,1 * 2,5 м (стеля) = 19,3 м3
Розраховуємо об’єм студії: 3,6*5,4 * 2,5 м (стеля) = 48,6 м3
Розрахунок необхідного повітрообміну для спальні: 19,3 м3 *1,5 = 28,95 м3*год
Розрахунок необхідного повітрообміну для студії: 48,6 м3*1,5 = 72,9 м3*год
Для достатнього повітрообміну спальні (28,95 м3*год) буде достатньо рекуператора PRANA 150, для ефективного повітрообміну студії (72,9 м3*год) підійде рекуператор PRANA 150 / 200 С.
Варіанти розміщення вентсистеми. Один рекуператор PRANA ー на одну кімнату.
На плані позначено можливі монтажні зони рекуператора (в спальні та студії). Вибір оптимальної монтажної зони визначається розташуванням меблів, близькістю до санвузлів, батарей, електричних приладів.
Облаштування припливно-витяжної вентиляції квартири з рекуперацією тепла позбавляє мешканців низки проблем: надмірна вологість повітря, задуха, нестача свіжого повітря. Рекуператор PRANA на основі мідного теплообмінника внормовує рівень вологості та створює контрольований рух повітря, що збалансовує мікроклімат приміщень. Постійний приплив свіжого та витяжка відпрацьованого повітря благотворно впливає на здоров’я людей, як найдовше зберігає ремонт та допомагає раціонально використовувати енергоресурси.
Довірте вентиляцію оселі професіоналам!
Розрахувати вартість Отримати консультацію