Як позбутися плісняви та грибка в кімнаті?
Чорні та сірі розводи на стінах, у швах між керамічною плиткою та ламінатом ー це пліснява та грибок. Просто змити його водою не вийде, боротьба з цим явищем потребує грунтовного підходу та спеціальних знань.
Пліснява та грибок у житлових приміщеннях ー явище не поодиноке. З цією проблемою стикаються як мешканці будинків з історією, так і власники квартир у новобудовах. Основними чинниками появи та розвитку є відсутність якісного повітрообміну та висока відносна вологість повітря. Коли вологі повітряні маси застоюються в кімнаті, оптимальні умови для розвитку патогенних мікроорганізмів забезпечені. Лише справа часу, коли дія плісняви стане помітна господарям.
В яких приміщеннях найчастіше з’являється пліснява та грибок:
-
Приміщення без вентиляції
-
Приміщення з понаднормовою вологістю повітря
-
Підвальні, напівпідвальні приміщення
-
Приміщення з нерівномірним прогрівом
-
Будівлі з поганою гідроізоляцією фундаменту
-
Приміщення з несправною сантехнікою
-
Приміщення з щільно притиснутими до стін меблями.
Кожен з наведених пунктів є чинником розвитку грибку та плісняви.
Тому перш за все необхідно виявити та ліквідувати причину. Другий етап - механічна очистка заражених поверхонь. Забруднення необхідно очистити механічно - щіткою, з використанням спеціальних засобів. Слід пам’ятати про безпеку та використовувати маски для запобігання потрапляння агресивної хімії у легені. Важливо усвідомити, що проблема грибка ー це не локальне явище. Спори цих мікроорганізмів здатни розповсюджуватись у повітрі на великі відстані, посилюючи негативний ефект. Людина вдихає ці спори у легені, де вони стають збудниками таких захворювань як астма, алергія, бронхіт, пневмонія та інші. Тому спеціалісти радять довірити механічну та хімічну очистку поверхонь професіоналам.
Коли стіни очищені, важливо осушити приміщення, аби попередити повторне зараження. Для цього можна використовувати професійні осушувачі повітря. Важливо добре провітрити приміщення, щоб позбутись залишків хімічних випарів у повітрі. По можливості, спеціалісти радять залишити будинок або квартиру на період такої обробки, щоб попередити отруєння хімічними засобами.
Чи з’явиться пліснява та грибок знову, залежить від того, наскільки якісно власники приміщення зможуть організувати вентиляцію приміщень. Для попередження розвитку негативних факторів, необхідно забезпечити вільне пересування повітряних мас (приплив та витяжку) та збереження оптимальних показників вологості повітря (30-60%). З цими завданнями успішно справляється припливно-витяжна система вентиляції ー рекуператор PRANA. Система не тільки забезпечує повітрообмін та видаляє надлишок вологи з приміщення, а й допомагає користувачу відслідковувати рівень вологості та, при потребі, вмикати потужніший режим роботи без втручання користувача.
Розрахувати вартість Отримати консультацію