Чому потіють вікна в оселі та як з цим боротись?
Один з найбільш розповсюджених проявів дисбалансу мікроклімату ー запотівання вікон. Ця проблема хвилює чимало власників квартир та приватних будинків. Найчастіше конденсат на вікнах з’являється восени та триває до кінця опалювального сезону. Краплі вологи осідають на склі, стікають на підвіконня, псують зовнішній вигляд та ремонт оселі. З часом рівень вологості в кімнаті зростає, що стає стимулом до розвитку патогенних мікроорганізмів: грибка, цвілі, плісняви, бактерій.
Причин може бути декілька.
- Низька якість склопакету.
Однокамерні вікна мають незначну здатність захисту від холоду, тому внаслідок різкої різниці температур між вулицею та кімнатою на поверхні скла з’являється конденсат. Також на герметичність вікна впливає якість фурнітури та ущільнювача між рамою та профілем.
- Неякісний монтаж склопакетів.
Якщо при монтажі склопакет був пошкоджений або встановлений без дотримання норм, між профілем та отвором можуть виникати шпарини. Це спричиняє потрапляння холодного повітря з вулиці до кімнати.
- Недостатня вентиляція в приміщенні.
Конденсат на вікнах ー це наслідок понаднормового рівня вологості повітря в кімнаті. В нормі рівень вологості повітря в житлових приміщеннях знаходиться в межах 40-60%. В процесі життєдіяльності людина щодня продукує вологу: з диханням, терморегуляцією, хатніми справами (приготування їжі, пранням, вологим прибирання тощо). В теплий сезон надлишок вологи зазвичай видаляється з приміщення шляхом регулярного провітрювання (традиційно - шляхом відкривання вікон та балконів). З приходом холодного сезону оселю герметизують: утеплюють, закривають вікна. В такому “термосі” краще зберігається тепло, але в приміщенні накопичуються волога та відпрацьоване повітря.
Ще 20 років тому надлишок вологи та відпрацьоване повітря мали змогу утилізуватись через шпарини у дерев’яних вікнах. Сучасне житло стало герметичним: пластикові склопакети та утеплення суттєво знизили спроможність природної вентиляції. Наявні в конструкції будівель витяжні вентиляційні шахти часто виявляються забрудненими та малоефективними. До того ж, для здорового дихання необхідно забезпечити постійний приплив свіжого повітря.
Показники повітрообміну житлових приміщень (ДБН В.2.2-15:2019)
Сучасні норми будівництва передбачають використання примусової (механічної) вентиляції. Найновіші рекомендації у цій сфері надає ДБН В.2.2-15:2019 - ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ. Норми 2019 року включають використання механічної припливно-витяжної вентиляції з утилізацією теплоти повітря, що видаляється.
Рекуператори PRANA діють в декількох напрямках одночасно:
- забезпечують ефективний повітрообмін приміщень без відкривання вікон
- забезпечують здоровий мікроклімат
- внормовують рівень вологості повітря (видаляють надлишкову вологу разом з відпрацьованим повітрям)
- знижують тепловтрати будинків.
Якісна вентиляція не тільки оздоровлює приміщення (регулює рівень вологості, вуглекислого газу та інших шкідливих елементів), а й позитивно впливає на здоров’я людей. Рекуператор PRANA тримає в безпечних межах рівень вологості приміщень та створює контрольований рух повітря, що попереджує розвиток таких небезпечних явищ як грибок, цвіль та пліснява у вашій оселі.
Розрахувати вартість Отримати консультацію