Кисневе голодування: як пережити карантин

Французьке видання Lе Monde підрахувало, що карантинні заходи змусили понад 900 мільйонів людей притримуватись режиму самоізоляції вдома (за даними 35 країн, що прийняли режим карантину). Тільки уявіть, майже мільярд людей 一 одна восьма населення планети опинились зачинені у стінах оселі.

Негативні наслідки самоізоляції стали очевидними більшості людей ще в перші дні карантину та з кожним днем набувають все більш загрозливого характеру:

 • погіршення настрою,
 • дратівливість,
 • апатія,
 • депресія,
 • сімейні конфлікти.

У дітей спостерігається гіперактивність, вередливість, млявість, порушення циркадних ритмів. Частково всьому виною різка зміна соціального життя людей: закриття шкіл, садочків, офісів звужує коло соціальних контактів до меж однієї родини. Свій внесок робить домашня рутина та одноманітність днів. Не на користь грає і тональність ЗМІ.

При звичайному ритмі життя активне населення знаходиться вдома 12-20 годин (здебільшого це час з 18:00 до 08:00). Навчання, робота, щоденні справи заставляють людей покидати оселю на більше частину дня та повертатись ввечері. При введенні карантину ситуація різко змінилась: родини у повному складі мають залишатися вдома 24 години на добу. Це збільшує навантаження на повітряне середовище оселі в рази! Кожну годину годину людина виділяє у навколишній простір 18-25 л вуглекислого газу. Це до 600 л СО2 за добу на одну особу. Для сім’ї з 3-х людей об’єм виділеного вуглекислого газу на добу складе біля 1800 л. З кожним днем накопичення цього небезпечного елементу в повітрі поступово збільшується. Більший час перебування вдома 一 більший об’єм виділеного через органи дихання вуглекислого газу.

Без постійного провітрювання кімнат рівень СО2 зростає до небезпечних для здоров’я людини меж.

Головні зміни відбуваються на рівні фізіології: організм відчуває гіпоксію (кислородне голодування), функції всіх органів та систем поступово погіршуються (клінічні прояви 一 анемія, проблеми з тиском, ускладнене дихання, втомлюваність, погіршення зору). Гіпоксія 一 це патологічний стан, під час якого органи недостатньо насичуються киснем. У зоні особливого ризику вагітні, діти, літні люди.

Відкрите вікно стає справжнім порятунком для сотень тисяч людей, які знаходяться на самоізоляції. Різниця відчувається миттєво: різкий приплив свіжого повітря покращує дихання та позитивно впливає на самопочуття в цілому, працездатність та активність підвищуються. Проте, вікно не здатне забезпечити достатній повітрообмін. А тримати вікна відкритими постійно за температури на вулиці нижче +20℃ означає наражати свою родину на небезпеку протягів та марнувати тепло. Традиційне відкривання вікон для провітрювання 一 малоефективний засіб вентиляції. Вже через 10 хвилин після закривання вікна рівень кисню в приміщенні різко йде на спад, а рівень вуглекислого газу поступово зростає. І ви знову відчуваєте задуху, головний біль, сонливість, втому та інші ознаки нестачі кисню.

Ефективна вентиляція має відбуватись цілодобово та зберігати тепло! Людині однаково потрібне свіже повітря для здорового дихання як вдень, так і вночі. Тому спеціалісти радять використовувати сучасні механічні системи вентиляції з рекуперацією тепла. Рекуператори PRANA забезпечують основні мікрокліматичні потреби людини:

 • приплив свіжого, збагаченого киснем повітря

 • витяжка відпрацьованого, з високим вмістом СО2 повітря

 • нормалізація вологості повітря

 • гармонізація роботи витяжних каналів будівлі

 • контроль якості повітря в приміщенні

 • збереження тепла/прохолоди в кімнаті.

 

Працюючи у мінімальному режимі, рекуператор споживає PRANA від 4 Вт*год та забезпечує повітрообмін, достатній для двох людей в одній кімнаті (22-25 м3/год). Така вентиляція підтримує оптимальні для здоров’я людини показники кисню та вуглекислого газу.

 

 

В середині системи відбувається одночасний різноспрямований рух повітря: свіже повітря з вулиці та витяжне відпрацьоване повітря проходять різними каналами мідного теплообмінника та не змішуються. Це попереджає зараження припливного повітря хвороботворними вірусами та бактеріями. Мідний теплообмінник, у свою чергу, виступає антисептичним щитом, який унеможливлює розвиток грибків, вірусів та бактерій всередині вентсистеми. Тепло витяжного повітря крізь стінки теплообмінника передається припливному повітрю з вулиці. Тому до кімнати надходить свіже повітря комфортної температури.

Свіже повітря 一 стратегічно важливий ресурс для підтримки здоров’я людини. Спеціалісти зазначають, що якість повітря в кімнаті у 10! разів гірше вуличного (навіть якщо це вулиця великого мегаполіса). Щогодини рівень вуглекислого газу, фенолу, бензолу, радону та інших небезпечних елементів у приміщенні без провітрювання зростає. Знаходження на самоізоляції без належного провітрювання суттєво знижує якість життя та погіршує самопочуття людини. Здоров’я вашої родини 一 у ваших руках!

 

Отримати консультацію спеціаліста з вентиляції:

+38 (067) 153-99-31

+38 (096) 555-30-50

+38 (050) 538-82-92

+38 (099) 250-29-08

+38 (063) 991-71-77

 

 

19.04.2021

Компанія PRANA встановила новий рекорд з висадки лісу

    Рухомі проектом “Озеленення планети 一 1 мільйон дерев за добу” команда PRANA знову вирушила в ліс. Цього разу 一 у Шклівське лісництво (ДП Рава-Руське лісове господарство). На ділянці 0,8 га ми посадили саджанці дуба, які згодом стануть сильним зеленим лісом.   Чому висадка лісу важлива для команди PRANA?   Дерева часто називають зеленими &ld...

Дізнатись більше

19.04.2021

Компанія PRANA встановила новий рекорд з висадки лісу

 

Компанія PRANA встановила новий рекорд з висадки лісу

 

Рухомі проектом “Озеленення планети 一 1 мільйон дерев за добу” команда PRANA знову вирушила в ліс. Цього разу 一 у Шклівське лісництво (ДП Рава-Руське лісове господарство). На ділянці 0,8 га ми посадили саджанці дуба, які згодом стануть сильним зеленим лісом.

 

Чому висадка лісу важлива для команди PRANA?

 

Дерева часто називають зеленими “легенями” планети. Це справжні природні фільтри, які очищають повітря від пилу та зважених мікрочасток, що містять кислоти, метали, небезпечні викиди заводів, автомобілів, будівельних майданчиків. Якість повітря, яким ми дихаємо визначає наш стан здоров’я, настрій, якість та тривалість життя. Колектив компанії PRANA щодня працює над покращенням якості повітря в приміщеннях 一 і знає, що чисте природне повітря 一 безцінне.

 

Крім функції очищення повітря, дерева відіграють серйозну роль у протидії змінам клімату нашої планети. Розкидисті крони дерев сприяють зменшенню температури довкілля та попереджають утворенню приземного озону, який небезпечний для людей.

 

Новий рекорд з висадки дерев

 

Минулого року команда PRANA взяла участь в Акції “Озеленення України” та посадила 2 700 саджанців дерев. Цього року ми встановили свій новий рекорд 一 3 700 дерев. Маємо надію, що всі саджанці приживуться і дорослі дерева виділятимуть майже 500 000 л кисню щодня!

 

 

Дякуємо всім, хто допомагав робити цю добру справу!

 

Закрити

14.04.2021

Монтаж рекуператора у віконну сендвіч-панель

  Традиціно монтаж систем вентиляції PRANA здійснюється у стіні, що межує з вулицею. Проте, не у всіх випадках існує простір, достатній для створення монтажної зони. Надто вузькі бетонні колони та панорамні вікна ускладнюють вибір монтажної області. Таке явище часто спостерігається у сучасних новобудовах монолітно-каркасного типу.   В цьому випадку єдиною можливістю встанов...

Дізнатись більше

14.04.2021

Монтаж рекуператора у віконну сендвіч-панель

Prana Вентиляция PRANA в детском саду 'Солнышко'

 

Традиціно монтаж систем вентиляції PRANA здійснюється у стіні, що межує з вулицею. Проте, не у всіх випадках існує простір, достатній для створення монтажної зони. Надто вузькі бетонні колони та панорамні вікна ускладнюють вибір монтажної області. Таке явище часто спостерігається у сучасних новобудовах монолітно-каркасного типу.

 

В цьому випадку єдиною можливістю встановити рекуператор є монтаж у віконну конструкцію. Часто для монтажу обирають віконний пакет балкону, а корпус рекуператора подовжують до довжини, достатньої для виведення системи у кімнату. Для цього у віконному пакеті встановлюється спеціальна ПВХ сендвіч-панель.

 

Що таке сендвіч-панель?

 

Сендвіч-панель 一 це будівельний матеріал тришарової структури (2 листи жорсткого матеріалу та шар утеплювача між ними). Для віконних сендвіч-панелей зазвичай використовують ПВХ та пінопластовий утеплювач.

 

Чи потрібно замовляти нове вікно для встановлення сендвіч-панелі?

 

Нове вікно замовляти не потрібно. Сендвіч-панель можна встановити у вже змонтований віконний пакет. Для цього частина вікна, що обмежується імпостом, замінюється на пластикову панель.

 

Як обрати необхідну товщину сендвіч-панелі?

 

Товщина сендвіч-панелі залежить від кількості камер склопакету та ширині штапіка вікна. Стандартно штапіки склопакетів бувають шириною 24 мм та 32 мм.

 

Як кріпиться рекуператор?

 

Якщо рекуператор встановлюється безпосередньо у сендвіч панель без подальшого подовження, необхідно передбачити кріплення корпусу системи на хомути.

 

Приклади реалізованих об’єктів з рекуператором у сендвіч-панелі

 

Prana Вентиляция PRANA в детском саду 'Солнышко'

Офіс (Грузія)

 

Prana Вентиляция PRANA в детском саду 'Солнышко'

Медичний центр (Україна)

Закрити

07.04.2021

Вентиляція PRANA у гімназії №7 м. Чернівці

  Заходи з покращення енергоефективності українських шкіл зазвичай передбачають надмірну герметизацію проміщень: фасадне утеплення, встановлення герметичних вікон та дверей. Такі дії створюють ефект “термосу” 一 тепло дійсно залишається в будівлі, але разом з ним не мають шляху утилізації волога, вуглекислий газ та інші речовини, які знаходяться в повітрі приміщень.   ...

Дізнатись більше

07.04.2021

Вентиляція PRANA у гімназії №7 м. Чернівці

 

Заходи з покращення енергоефективності українських шкіл зазвичай передбачають надмірну герметизацію проміщень: фасадне утеплення, встановлення герметичних вікон та дверей. Такі дії створюють ефект “термосу” 一 тепло дійсно залишається в будівлі, але разом з ним не мають шляху утилізації волога, вуглекислий газ та інші речовини, які знаходяться в повітрі приміщень.

 

Герметичні класи без свіжого повітря 一 не місце для малечі!

 

Коли у такому герметичному класі починається задуха, вчителі відкривають вікна 一 і всі заходи з покращення енергоефективності йдуть нанівець. У сезон опалення крізь відкриті вікна витрачається понад 30% тепла.

 

Prana Вентиляция PRANA в детском саду 'Солнышко'

 

Для безпечного дихання та збереження енергоресурсів, гімназія №7 у м. Чернівці на проспекті Незалежності 88-Д обладнала сучасну децентралізовану систему вентиляції. Рекуператори PRANA забезпечують вентиляцію класів без відкривання вікон та діють за кількома напрямками:

 • забезпечують ефективний повітрообмін без відкривання вікон
 • зберігають тепло
 • підтримують безпечний рівень СО2 у класах
 • видаляють назовні зайву вологу.

 

 

150 побутових рекуператорів PRANA-150, 39 рекуператорів PRANA-200С, 9 рекуператорів PRANA-200G встановили у навчальних класах та приміщеннях загального призначення гімназії №7. Капітальний ремонту цього закладу освіти реалізований в рамках проекту “Енергоефективність в будівлях бюджетної сфери” та співфінансується НЕФКО.

 

Закрити

30.03.2021

Вентиляція PRANA у дитячому садку “Сонечко”

  Реновація дитячих садків 一 важливий крок до енергоефективності будівель та комфорту дітей. На початку 2021 року відкрив малечі свої двері оновлений дитячий садок “Сонечко” у місті Гуляйполе.     У садочку пройшов капітальний ремонт та заміна вікон на енергоефективні. Для того, щоб дітям та вихователям було комфортно знаходитись у таких герметичних прим...

Дізнатись більше

30.03.2021

Вентиляція PRANA у дитячому садку “Сонечко”

 

Реновація дитячих садків 一 важливий крок до енергоефективності будівель та комфорту дітей. На початку 2021 року відкрив малечі свої двері оновлений дитячий садок “Сонечко” у місті Гуляйполе.

 

Prana Вентиляция PRANA в детском саду 'Солнышко'

 

У садочку пройшов капітальний ремонт та заміна вікон на енергоефективні. Для того, щоб дітям та вихователям було комфортно знаходитись у таких герметичних приміщеннях, у садку облаштували сучасну децентралізовану систему вентиляції. Це означає, що кожне приміщення садочку провітрюється окремо, а отже 一 безпечно.

 

 

У кімнатах для сну, ігрових, їдальній встановили 52 рекуператора PRANA-200С. Кожна система забезпечує приплив свіжого повітря до 185 м3/год та витяжку відпрацьованого до 177 м3/год. Такого повітрообміну достатньо, щоб забезпечити свіжим повітрям дітей та вихователів дитячого садочку. Для вентиляції приміщень технічного призначення у садочку встановили 4 промислових рекуператора PRANA-340S, які забезпечують приплив до 1100 м3/год та витяжку до 1020 м3/год.

 

Переваги вентиляції з рекуператорами PRANA у закладах освіти:

 • одночасний приплив та витяжка повітря
 • контроль рівня вологості повітря
 • швидке видалення неприємних запахів
 • підтримка нормованого рівня СО2 в повітрі
 • підтримка здорового мікроклімату
 • енергозбереження.

 

Перший крок до якісної вентиляції приміщень 一 планування майбутньої системи вентиляції. Надсилайте план приміщень на пошту sales@prana.org.ua, щоб отримати проектне рішення та підібрати рекуператор.

Закрити