Кисневе голодування: як пережити карантин

Французьке видання Lе Monde підрахувало, що карантинні заходи змусили понад 900 мільйонів людей притримуватись режиму самоізоляції вдома (за даними 35 країн, що прийняли режим карантину). Тільки уявіть, майже мільярд людей 一 одна восьма населення планети опинились зачинені у стінах оселі.

Негативні наслідки самоізоляції стали очевидними більшості людей ще в перші дні карантину та з кожним днем набувають все більш загрозливого характеру:

 • погіршення настрою,
 • дратівливість,
 • апатія,
 • депресія,
 • сімейні конфлікти.

У дітей спостерігається гіперактивність, вередливість, млявість, порушення циркадних ритмів. Частково всьому виною різка зміна соціального життя людей: закриття шкіл, садочків, офісів звужує коло соціальних контактів до меж однієї родини. Свій внесок робить домашня рутина та одноманітність днів. Не на користь грає і тональність ЗМІ.

При звичайному ритмі життя активне населення знаходиться вдома 12-20 годин (здебільшого це час з 18:00 до 08:00). Навчання, робота, щоденні справи заставляють людей покидати оселю на більше частину дня та повертатись ввечері. При введенні карантину ситуація різко змінилась: родини у повному складі мають залишатися вдома 24 години на добу. Це збільшує навантаження на повітряне середовище оселі в рази! Кожну годину годину людина виділяє у навколишній простір 18-25 л вуглекислого газу. Це до 600 л СО2 за добу на одну особу. Для сім’ї з 3-х людей об’єм виділеного вуглекислого газу на добу складе біля 1800 л. З кожним днем накопичення цього небезпечного елементу в повітрі поступово збільшується. Більший час перебування вдома 一 більший об’єм виділеного через органи дихання вуглекислого газу.

Без постійного провітрювання кімнат рівень СО2 зростає до небезпечних для здоров’я людини меж.

Головні зміни відбуваються на рівні фізіології: організм відчуває гіпоксію (кислородне голодування), функції всіх органів та систем поступово погіршуються (клінічні прояви 一 анемія, проблеми з тиском, ускладнене дихання, втомлюваність, погіршення зору). Гіпоксія 一 це патологічний стан, під час якого органи недостатньо насичуються киснем. У зоні особливого ризику вагітні, діти, літні люди.

Відкрите вікно стає справжнім порятунком для сотень тисяч людей, які знаходяться на самоізоляції. Різниця відчувається миттєво: різкий приплив свіжого повітря покращує дихання та позитивно впливає на самопочуття в цілому, працездатність та активність підвищуються. Проте, вікно не здатне забезпечити достатній повітрообмін. А тримати вікна відкритими постійно за температури на вулиці нижче +20℃ означає наражати свою родину на небезпеку протягів та марнувати тепло. Традиційне відкривання вікон для провітрювання 一 малоефективний засіб вентиляції. Вже через 10 хвилин після закривання вікна рівень кисню в приміщенні різко йде на спад, а рівень вуглекислого газу поступово зростає. І ви знову відчуваєте задуху, головний біль, сонливість, втому та інші ознаки нестачі кисню.

Ефективна вентиляція має відбуватись цілодобово та зберігати тепло! Людині однаково потрібне свіже повітря для здорового дихання як вдень, так і вночі. Тому спеціалісти радять використовувати сучасні механічні системи вентиляції з рекуперацією тепла. Рекуператори PRANA забезпечують основні мікрокліматичні потреби людини:

 • приплив свіжого, збагаченого киснем повітря

 • витяжка відпрацьованого, з високим вмістом СО2 повітря

 • нормалізація вологості повітря

 • гармонізація роботи витяжних каналів будівлі

 • контроль якості повітря в приміщенні

 • збереження тепла/прохолоди в кімнаті.

 

Працюючи у мінімальному режимі, рекуператор споживає PRANA від 4 Вт*год та забезпечує повітрообмін, достатній для двох людей в одній кімнаті (22-25 м3/год). Така вентиляція підтримує оптимальні для здоров’я людини показники кисню та вуглекислого газу.

 

 

В середині системи відбувається одночасний різноспрямований рух повітря: свіже повітря з вулиці та витяжне відпрацьоване повітря проходять різними каналами мідного теплообмінника та не змішуються. Це попереджає зараження припливного повітря хвороботворними вірусами та бактеріями. Мідний теплообмінник, у свою чергу, виступає антисептичним щитом, який унеможливлює розвиток грибків, вірусів та бактерій всередині вентсистеми. Тепло витяжного повітря крізь стінки теплообмінника передається припливному повітрю з вулиці. Тому до кімнати надходить свіже повітря комфортної температури.

Свіже повітря 一 стратегічно важливий ресурс для підтримки здоров’я людини. Спеціалісти зазначають, що якість повітря в кімнаті у 10! разів гірше вуличного (навіть якщо це вулиця великого мегаполіса). Щогодини рівень вуглекислого газу, фенолу, бензолу, радону та інших небезпечних елементів у приміщенні без провітрювання зростає. Знаходження на самоізоляції без належного провітрювання суттєво знижує якість життя та погіршує самопочуття людини. Здоров’я вашої родини 一 у ваших руках!

 

Отримати консультацію спеціаліста з вентиляції:

+38 (067) 153-99-31

+38 (096) 555-30-50

+38 (050) 538-82-92

+38 (099) 250-29-08

+38 (063) 991-71-77

 

 

26.04.2022

PRANA вступила у Національну асоціацію підприємців України!

14 лютого 2022 року компанія PRANA - український виробник інноваційних вентиляційних систем, стала членом Національної асоціації підприємців України у м. Львів! Під час знакової зустрічі, засновники PRANA Дмитро Кротов та Роман Кузич обговорили з керівником Національної асоціації підприємців України Ростиславом Пшемінським перспективи та основні напрямки співпраці в рамках членства. Наці...

Дізнатись більше

26.04.2022

PRANA вступила у Національну асоціацію підприємців України!

14 лютого 2022 року компанія PRANA - український виробник інноваційних вентиляційних систем, стала членом Національної асоціації підприємців України у м. Львів!

Під час знакової зустрічі, засновники PRANA Дмитро Кротов та Роман Кузич обговорили з керівником Національної асоціації підприємців України Ростиславом Пшемінським перспективи та основні напрямки співпраці в рамках членства.

Національна Асоціація Підприємців Українит – це бізнес-асоціація незалежних українських підприємців, створена поза межами політичних інтересів з метою захисту інтересів підприємців та формування сприятливого бізнес-середовища в Україні. 

Членство в організації відкриває перед компанією можливість публічно обговорювати проблеми українського бізнесу, консолідувати зусилля усіх членів організації задля їх вирішення, а також, обмінюватися досвідом з успішними підприємцями України та світу. Ця подія сприятиме розвитку усіх аспектів діяльності компанії, а також, відкриє перед командою виробника нові можливості та перспективи.

«Після знайомства з компанією PRANA, я особисто здобув дуже багато корисного. Насамперед, це - високий рівень ведення бізнесу та його еклогічність. Основа на якій будується робота виробника - чесність, прозорість, пунктуальність. Отож, ми раді вітати у наших рядах достойних членів організації» - зазначив під час зустрічі Ростислав Пшемінський.

Закрити

22.04.2022

Вентиляція та кондиціонування басейну

Останнім часом рекуператори PRANA часто використовують для організації ефективної вентиляції басейнів, СПА, саун та інших приміщень з підвищеним рівнем вологості. Вентиляція та система кондиціонування є одним з центральних елементів будь-якого приміщення з басейном: від спортивного комплексу до невеликого приватного басейну. І саме від правильної організації цих складових залежить довговічн...

Дізнатись більше

22.04.2022

Вентиляція та кондиціонування басейну

Останнім часом рекуператори PRANA часто використовують для організації ефективної вентиляції басейнів, СПА, саун та інших приміщень з підвищеним рівнем вологості.

Вентиляція та система кондиціонування є одним з центральних елементів будь-якого приміщення з басейном: від спортивного комплексу до невеликого приватного басейну. І саме від правильної організації цих складових залежить довговічність, надійність та максимальна можливість використання басейну.

Якісна вентиляція таких приміщень дозволяє забезпечувати важливі для правильного функціонування параметри: 

 • комфортну температуру;

 • потрібну вологість;
 • швидкість руху повітряних потоків;
 • якісний склад повітря.

Температура води та повітря

Головний параметр, що відповідає за комфортне самопочуття в басейні, це - температура води. І, залежно від ситуації, ми дуже вимогливі до нього. Згідно норм, у басейнах має підтримуватися певна температура води:

 • стандартні та великі плавальні басейни - 22°С;
 • навчальні басейни - 23-26°С;
 • басейни медичного призначення - 26-28 °С
 • індивідуальні басейни - 24-28 °С;
 • басейни для дітей – 28-30°С.

Температура повітря в басейні повинна бути на 1-2°С вище температури води. Пояснюється це тим, що при випаровуванні вологи з поверхні шкіри людини відбувається додаткове відведення тепла і виникає відчуття холоду, як за дуже низької температури повітря в приміщенні. За такої різниці температур людям, що плавають у басейні, комфортно, а випаровування вологи мінімальне. 

Відносна вологість

Рекомендована відносна вологість внутрішнього повітря басейну – 50-70%

Занадто низька вологість повітря в приміщенні (особливо в зимовий час, коли зовнішнє повітря містить дуже мало водяної пари), веде до висихання слизових оболонок і збільшує можливість застудних захворювань. Висока вологість повітря знижує випаровування через шкіру та обмежує регулюючі можливості організму щодо підтримки температури тіла на постійному рівні (відчуття задухи).

Швидкість руху повітря

Швидкість руху повітря у робочій зоні критих басейнів має перевищувати 0,3 м/с.

Кратність повітрообміну

Кратність повітрообміну у басейні складає 4-8 крат, або за рекомендованим індивідуальним розрахунком.

Особливості системи вентиляції у приміщеннях з підвищеною вологістю

Басейн використовується періодично, проте, в неробочі години вологість та тепло залишаються. На жаль, дуже рідко власники басейну користуються спеціальним покриттям для поверхні води, що може значно знизити кількість вологих випарів.

Хоча, в порожньому басейні вологи утворюється на 25-35% менше, навантаження на обладнання вентиляції та кондиціювання все одно зберігається. Зменшувати температуру вночі у таких приміщеннях не рекомендується, адже, це збільшує випаровування з поверхні басейну. Тому, у басейні ніколи не можна відключати кліматичне обладнання.

Крім того, згідно санітарно-гігієнічних вимог, у воду додаються хімікати з метою нейтралізації органічних речовин та мікроорганізмів, що залишаються від плавців. Ці хімікати можуть викликати забруднення повітря, а воно, у свою чергу, може сприяти появі подразнень на шкірі у плавців.

Крім того, ефективна вентиляційна система допомагає вирішити ряд інших важливих питань: організувати правильну подачу повітря за допомогою повітроводів, забезпечити оптимальний розподіл тиску та осушування повітря до необхідного рівня.

Одним з найкращих рішень для організації якісної та сучасної вентиляції приміщень з басейном є встановлення рекуператорів PRANA. Кваліфіковані співробітники нашої компанії складуть індивідуальний проект для вашого об’єкту, враховуючи усі ваші побажання, особливості планування приміщення та розмір басейну.

За детальнішою інформацією звертайтеся, будь ласка, за контактами, вказаними на сайті.

Закрити

13.04.2022

Команда PRANA допомагає Україні

З перших днів війни ми  допомагаємо українським військовим, цивільним та вимушеним переселенцям. З середини березня відновили роботу задля підтримки економіки в режимі військового стану.  Закликаємо всіх підприємців підтримувати наших захисників  та мирне населення у зоні бойових дій, яке зараз також потребує різнобічної допомоги. Адже, тільки об’єднавши наші зусилля за...

Дізнатись більше

13.04.2022

Команда PRANA допомагає Україні

З перших днів війни ми  допомагаємо українським військовим, цивільним та вимушеним переселенцям. З середини березня відновили роботу задля підтримки економіки в режимі військового стану. 

Закликаємо всіх підприємців підтримувати наших захисників  та мирне населення у зоні бойових дій, яке зараз також потребує різнобічної допомоги. Адже, тільки об’єднавши наші зусилля заради спільної мети, ми зможемо прискорити таку бажану мить перемоги.

З першого дня бойових дій перераховуємо кошти на Збройні Сили України, а PR-відділ у повному складі долучився до інформаційної протидії пропаганді російських загарбників та веде активну протидію у складі спільноти «Креативні сили України».

Також, зовсім нещодавно, в зону активних бойових дій для допомоги ЗСУ ми передали свій броньований автомобіль, який придбали для власних потреб у 2018 році.

Наші службові автомобілі використовуються для перевезення гуманітарних вантажів по всій території України, а співробітники активно займаються волонтерською діяльністю. 

Також,  від усього колективу, ми висловлюємо щиру подяку дилерам PRANA з усіх куточків світу, які допомагають біженцям з пошуком житла, надають грошову, інформаційну підтримку, займаються збором та перевезенням гуманітарної допомоги.

До прикладу, дилери Польщі, Італії, Великої Британії, Румунії та інших країн ЄС активно допомагають ЗСУ екіпіруванням, амуніцією, автомобільною технікою, організовують волонтерські пункти у своїх країнах. 

Наш колектив категорично засуджує військову агресію росії, спрямовану на територіальну цілісність та незалежність України та шокований поведінкою російських військових, яка вже призвела до численних жертв серед мирного населення, жінок, дітей.

Усі ми з перших днів прагнемо допомагати, чим можемо і продовжуватимемо робити все для того, щоб на нашій землі якомога швидше знову запанував мир та спокій. 

Все буде Україна!

Закрити

31.03.2022

PRANA відновлює роботу у звичному режимі

Друзі! Раді повідомити вас, що ми відновлюємо роботу у звичному режимі, а наші контакти залишаються незмінними. З початком повномасштабної війни з росією життя кожного з нас змінилося назавжди. Проте, страх та розгубленість перших хвилин війни швидко поступилися непохитній впевненості у нашій перемозі.  Наш колектив з перших днів активно долучився до протидії ворогу на усіх фронтах і ак...

Дізнатись більше

31.03.2022

PRANA відновлює роботу у звичному режимі

Друзі! Раді повідомити вас, що ми відновлюємо роботу у звичному режимі, а наші контакти залишаються незмінними.

З початком повномасштабної війни з росією життя кожного з нас змінилося назавжди. Проте, страх та розгубленість перших хвилин війни швидко поступилися непохитній впевненості у нашій перемозі. 

Наш колектив з перших днів активно долучився до протидії ворогу на усіх фронтах і активно займається волонтерською та інформаційною діяльністю.

PRANA підтримує коштами Збройні Сили України, а PR відділ компанії у повному складі долучився до інформаційної протидії пропаганді російських загарбників.

Наші службові автомобілі використовуються для перевезення гуманітарних вантажів, а співробітники активно займаються волонтерською діяльністю.

Дилери PRANA з усіх куточків світу допомагають біженцям з пошуком житла, надають гуманітарну, грошову та інформаційну підтримку.

Проте, щоб здобути перемогу, нашій країні також вкрай потрібна стабільна економіка, а мешканцям України - надійна робота. 

Саме тому, ми прийняли рішення про відновлення роботи компанії PRANA у стандартному режимі.
Графік роботи:
ПН-ПТ: з 09.00 до 18.00
СБ-НД: вихідні

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтеся, будь ласка, за контактами, вказаними на нашому сайті та соцмережах.
Раді знову працювати для ВАС!

Закрити