Кисневе голодування: як пережити карантин

Французьке видання Lе Monde підрахувало, що карантинні заходи змусили понад 900 мільйонів людей притримуватись режиму самоізоляції вдома (за даними 35 країн, що прийняли режим карантину). Тільки уявіть, майже мільярд людей 一 одна восьма населення планети опинились зачинені у стінах оселі.

Негативні наслідки самоізоляції стали очевидними більшості людей ще в перші дні карантину та з кожним днем набувають все більш загрозливого характеру:

 • погіршення настрою,
 • дратівливість,
 • апатія,
 • депресія,
 • сімейні конфлікти.

У дітей спостерігається гіперактивність, вередливість, млявість, порушення циркадних ритмів. Частково всьому виною різка зміна соціального життя людей: закриття шкіл, садочків, офісів звужує коло соціальних контактів до меж однієї родини. Свій внесок робить домашня рутина та одноманітність днів. Не на користь грає і тональність ЗМІ.

При звичайному ритмі життя активне населення знаходиться вдома 12-20 годин (здебільшого це час з 18:00 до 08:00). Навчання, робота, щоденні справи заставляють людей покидати оселю на більше частину дня та повертатись ввечері. При введенні карантину ситуація різко змінилась: родини у повному складі мають залишатися вдома 24 години на добу. Це збільшує навантаження на повітряне середовище оселі в рази! Кожну годину годину людина виділяє у навколишній простір 18-25 л вуглекислого газу. Це до 600 л СО2 за добу на одну особу. Для сім’ї з 3-х людей об’єм виділеного вуглекислого газу на добу складе біля 1800 л. З кожним днем накопичення цього небезпечного елементу в повітрі поступово збільшується. Більший час перебування вдома 一 більший об’єм виділеного через органи дихання вуглекислого газу.

Без постійного провітрювання кімнат рівень СО2 зростає до небезпечних для здоров’я людини меж.

Головні зміни відбуваються на рівні фізіології: організм відчуває гіпоксію (кислородне голодування), функції всіх органів та систем поступово погіршуються (клінічні прояви 一 анемія, проблеми з тиском, ускладнене дихання, втомлюваність, погіршення зору). Гіпоксія 一 це патологічний стан, під час якого органи недостатньо насичуються киснем. У зоні особливого ризику вагітні, діти, літні люди.

Відкрите вікно стає справжнім порятунком для сотень тисяч людей, які знаходяться на самоізоляції. Різниця відчувається миттєво: різкий приплив свіжого повітря покращує дихання та позитивно впливає на самопочуття в цілому, працездатність та активність підвищуються. Проте, вікно не здатне забезпечити достатній повітрообмін. А тримати вікна відкритими постійно за температури на вулиці нижче +20℃ означає наражати свою родину на небезпеку протягів та марнувати тепло. Традиційне відкривання вікон для провітрювання 一 малоефективний засіб вентиляції. Вже через 10 хвилин після закривання вікна рівень кисню в приміщенні різко йде на спад, а рівень вуглекислого газу поступово зростає. І ви знову відчуваєте задуху, головний біль, сонливість, втому та інші ознаки нестачі кисню.

Ефективна вентиляція має відбуватись цілодобово та зберігати тепло! Людині однаково потрібне свіже повітря для здорового дихання як вдень, так і вночі. Тому спеціалісти радять використовувати сучасні механічні системи вентиляції з рекуперацією тепла. Рекуператори PRANA забезпечують основні мікрокліматичні потреби людини:

 • приплив свіжого, збагаченого киснем повітря

 • витяжка відпрацьованого, з високим вмістом СО2 повітря

 • нормалізація вологості повітря

 • гармонізація роботи витяжних каналів будівлі

 • контроль якості повітря в приміщенні

 • збереження тепла/прохолоди в кімнаті.

 

Працюючи у мінімальному режимі, рекуператор споживає PRANA від 4 Вт*год та забезпечує повітрообмін, достатній для двох людей в одній кімнаті (22-25 м3/год). Така вентиляція підтримує оптимальні для здоров’я людини показники кисню та вуглекислого газу.

 

 

В середині системи відбувається одночасний різноспрямований рух повітря: свіже повітря з вулиці та витяжне відпрацьоване повітря проходять різними каналами мідного теплообмінника та не змішуються. Це попереджає зараження припливного повітря хвороботворними вірусами та бактеріями. Мідний теплообмінник, у свою чергу, виступає антисептичним щитом, який унеможливлює розвиток грибків, вірусів та бактерій всередині вентсистеми. Тепло витяжного повітря крізь стінки теплообмінника передається припливному повітрю з вулиці. Тому до кімнати надходить свіже повітря комфортної температури.

Свіже повітря 一 стратегічно важливий ресурс для підтримки здоров’я людини. Спеціалісти зазначають, що якість повітря в кімнаті у 10! разів гірше вуличного (навіть якщо це вулиця великого мегаполіса). Щогодини рівень вуглекислого газу, фенолу, бензолу, радону та інших небезпечних елементів у приміщенні без провітрювання зростає. Знаходження на самоізоляції без належного провітрювання суттєво знижує якість життя та погіршує самопочуття людини. Здоров’я вашої родини 一 у ваших руках!

 

Отримати консультацію спеціаліста з вентиляції:

+38 (067) 153-99-31

+38 (096) 555-30-50

+38 (050) 538-82-92

+38 (099) 250-29-08

+38 (063) 991-71-77

 

 

25.02.2021

Подяка від громадського комплексу охорони здоров’я

  Свіже та безпечне повітря у закладах охорони здоров’я дійсно рятує життя людей. В непростий період пандемії коронавірусу міжнародна команда PRANA допомагає лікарням та медичним центрам.   Так у Незалежному громадському комплексі охорони здоров’я у м. Краснистав (Польща) була обладнана вентиляція з рекуператорами PRANA. Припливно-витяжна вентиляція, яка дає змогу н...

Дізнатись більше

25.02.2021

Подяка від громадського комплексу охорони здоров’я

 

Свіже та безпечне повітря у закладах охорони здоров’я дійсно рятує життя людей. В непростий період пандемії коронавірусу міжнародна команда PRANA допомагає лікарням та медичним центрам.

 

Так у Незалежному громадському комплексі охорони здоров’я у м. Краснистав (Польща) була обладнана вентиляція з рекуператорами PRANA. Припливно-витяжна вентиляція, яка дає змогу налаштувати необхідні параметри повітрообміну та створити різницю тисків стала у нагоді для провітрювання ізолятора дитячого відділення. І медперсонал і маленькі пацієнти помітили роботу рекуператорів 一 повітря у палатах завжди свіже, дихається легко, а тепло не втрачається.

 

Директор Незалежного громадського комплексу охорони здоров’я у м. Краснистав Анджей Яжебовскі висловив подяку представнику PRANA у Польщі.

 

“Рекомендаційний лист

 

Ми хочемо висловити наше задоволення співпрацею з компанією Ecoventeam (офіційним представником PRANA у Польщі). З вересня 2020 року системи вентиляції PRANA допомагають нам ефективно та з поверненням енергії провітрювати приміщення ізолятора у дитячому відділенні.

Рекуператор PRANA ефективно запобігає поширенню патогенів (бактерій, вірусів, грибків та ін.) у решті приміщень лікарні поза ізолятором. При ефективній вентиляції приміщень зменшується також кількість потогенів, що сприяє пришвидшенню одужання і підняттю рівня комфорту пацієнтів. Рекуператор забезпечує правильний рух повітря, забираючи з приміщення надлишок вологи, вирішує проблему мокрих вікон та загрозу виникнення плісняви.

Фірма Ecoventeam зразково виконує всі свої зобов’язання, дбаючи про високу якість приладів, послуг та співпраці.

Рекомендуємо рекуператори PRANA всім, хто як і ми цінують високу якість та партнерство в бізнесі. Бажаємо успіхів та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Директор Незалежного громадського комплексу
охорони здоров’я у м. Краснистав
Анджей Яжебовскі "

 

 

 

Закрити

16.02.2021

PRANA запрошує на виставку Clima Fest 3.0

  24-26 лютого у ВЦ “Акко Інтернешнл” (Київ, пр-т Перемоги 40-Б) відбудеться найбільша подія професійного HVAC ринку України 一 3-я Міжнародна виставка кондиціювання, охолодження, вентиляції та очистки повітря 一 Clima Fest 2021!   Без сумніву, це головна щорічна подія кліматичного ринку, яка заряджає енергією та розкриває тенденції на весь наступний рік. Відвідувачів очікують практич...

Дізнатись більше

16.02.2021

PRANA запрошує на виставку Clima Fest 3.0

Prana Black Friday

 

24-26 лютого у ВЦ “Акко Інтернешнл” (Київ, пр-т Перемоги 40-Б) відбудеться найбільша подія професійного HVAC ринку України 一 3-я Міжнародна виставка кондиціювання, охолодження, вентиляції та очистки повітря 一 Clima Fest 2021!

 

Без сумніву, це головна щорічна подія кліматичного ринку, яка заряджає енергією та розкриває тенденції на весь наступний рік. Відвідувачів очікують практичні семінари, потужна виставкова зона, презентації та насичені 3 дні професійного розвитку. Традиційно захід порадує цінними призами та сюрпризами, адже на Clima Fest 2021 відбудеться 4-й Чемпіонат України з монтажу та обслуговування систем кондиціювання 一 Air Battle 2021.

 

Чому варто відвідати Clima Fest 3.0?

 • Підготовка та навчання фахівців;
 • доставка Clima bus;
 • цікава практична програма;
 • зручні дати для ринку HVAC;
 • сучасна виставка вентиляційного та кліматичного обладнання.

 

Онлайн реєстрація за посиланням: https://climafest.ua/registration/

 

Використовуйте промокод PRANA для отримання безкоштовного квитка на виставку!

Закрити

11.02.2021

Вентиляція лабораторії у Грузії

  Сфера медичних та лабораторних закладів 一 особлива з точки зору вентиляції. До вентиляції будівель подібного застосування вимоги більш суворі, ніж до вентиляції громадських (житлових) будівель.   Головні завдання, які ставляться перед інженерами: попередити перетікання повітряних мас з брудних зон до чистих; організувати ефективний повітрообмін в приміщеннях різного ...

Дізнатись більше

11.02.2021

Вентиляція лабораторії у Грузії

 

Сфера медичних та лабораторних закладів 一 особлива з точки зору вентиляції. До вентиляції будівель подібного застосування вимоги більш суворі, ніж до вентиляції громадських (житлових) будівель.

 

Головні завдання, які ставляться перед інженерами:

 • попередити перетікання повітряних мас з брудних зон до чистих;
 • організувати ефективний повітрообмін в приміщеннях різного призначення;
 • забезпечити створення та підтримку здорового мікроклімату приміщень.

 

Нещодавно наша команда реалізувала масштабний проект вентиляції лабораторного центру в м. Батумі (Грузія). У приміщеннях, де лаборанти працюють з біоматеріалом та хімічними сполуками, ми допомогли організувати сучасну безпечну систему вентиляції. Для цього в проекті задіяні рекуператори PRANA-150 та PRANA-200C.

 

 

Роздільне керування припливом та витяжкою, яке доступне всім користувачам рекуператорів PRANA, дає суттєву перевагу. Така функція дозволяє забезпечити необхідну кількість припливного та витяжного повітря.

 

Децентралізована вентиляція 一 рекуператори PRANA 一 це оптимальне рішення для лабораторних центрів. Кожне приміщення оснащується окремою вентустановкою, яка працює та обслуговується індивідуально. У кожному приміщенні одночасно працюють приплив та витяжка.

 

Для отримання безкоштовного рішення вентиляції 一 надсилайте план приміщень на пошту sales@prana.org.ua.

 

Закрити

01.02.2021

Вентиляція у дитячому клубі “Колібрі” м. Львів

Сучасні цікаві клуби для розвитку дітей 一 окраса будь-якого міста. І неабияка інвестиція у майбутнє. У 2019 році після капітального ремонту у Львові на вул. Пасічній відкрився дитячий клуб “Колібрі”, який встиг завоювати прихильність дітей та батьків. Наразі цей дитячий клуб займає приміщення загальною площею 127 м2. Всі заняття проходять у 4 кімнатах. Є окремий класс для вивчення ...

Дізнатись більше

01.02.2021

Вентиляція у дитячому клубі “Колібрі” м. Львів

Сучасні цікаві клуби для розвитку дітей 一 окраса будь-якого міста. І неабияка інвестиція у майбутнє. У 2019 році після капітального ремонту у Львові на вул. Пасічній відкрився дитячий клуб “Колібрі”, який встиг завоювати прихильність дітей та батьків.

Наразі цей дитячий клуб займає приміщення загальною площею 127 м2. Всі заняття проходять у 4 кімнатах. Є окремий класс для вивчення іноземних мов, гурток фотографії, студія образотворчого мистецтва, гурток хенд-мейду. Кожен гурток збирає від 8 до 20 дітей. Для того, щоб всім було комфортно, класи обладнали сучасними рекуператорами PRANA-150.

 

 

Чому варто встановлювати механічну вентиляцію в дитячих центрах?

 

Стандартно, дитячі заняття в студіях творчості тривають від однієї години та довше. В одному приміщенні одночасно перебувають від 5 до 20 дітей. За цей час при відсутності повітрообміну кімната наповнюється вуглекислим газом 一 від 18 л видихає кожна людина щогодини. Вже в перші півгодини якість повітря у класі суттєво знижується 一 концентрація вуглекислого газу сягає небезпечних для здоров’я показників. Діти відчувають високий рівень СО2 швидше та гостріше: у них з’являється слабкість, втомлюваність, підвищується температура тіла, концентрація та увага знижуються. А коли після першої групи дітей до класу заходить наступна 一 дітям вже в перші хвилини заняття дискомфортно та душно.

 

Рекуператори PRANA-150 формують здоровий мікроклімат класів та підтримують стабільно високу якість повітря в приміщеннях. Купити рекуператор у дитячий клуб означає інвестувати у здоров’я малечі. Така вентиляція проста в експлуатації, тому вихователі можуть регулювати повітрообмін в залежності від заповненості груп.

 

 

Як визначити необхідну кількість рекуператорів?

 

Всі приміщення дитячого клубу “Колібрі” займають площу 127 м2. 4 групи об’єднують дітей різного віку та творчих напрямів. Тому оптимальне рішення 一 децентралізована (місцева) вентиляція. У кожній групі встановлений рекуператор PRANA-150, який забезпечує повітрообмін до 100 м3/год на приплив та до 100 м3/год на витяжку. Так кожне приміщення дитячого клубу вентилюється окремо. Для приміщень площею до 40 м2 такого повітрообміну цілком достатньо. Це безпечно та зручно для підтримки необхідного мікроклімату класів.

 

Якщо ви обираєте рекуператор, радимо звернутись за проектним рішенням вентиляції. Наші спеціалісти розрахують необхідний повітрообмін та порекомендують обладнання. Для цього необхідно відправити план приміщень на пошту sales@prana.org.ua. Послуга безкоштовна.

 

Розрахувати вартість Отримати консультацію

Закрити