Кисневе голодування: як пережити карантин
Французьке видання Lе Monde підрахувало, що карантинні заходи змусили понад 900 мільйонів людей притримуватись режиму самоізоляції вдома (за даними 35 країн, що прийняли режим карантину). Тільки уявіть, майже мільярд людей 一 одна восьма населення планети опинились зачинені у стінах оселі.
Негативні наслідки самоізоляції стали очевидними більшості людей ще в перші дні карантину та з кожним днем набувають все більш загрозливого характеру:
- погіршення настрою,
- дратівливість,
- апатія,
- депресія,
- сімейні конфлікти.
У дітей спостерігається гіперактивність, вередливість, млявість, порушення циркадних ритмів. Частково всьому виною різка зміна соціального життя людей: закриття шкіл, садочків, офісів звужує коло соціальних контактів до меж однієї родини. Свій внесок робить домашня рутина та одноманітність днів. Не на користь грає і тональність ЗМІ.
При звичайному ритмі життя активне населення знаходиться вдома 12-20 годин (здебільшого це час з 18:00 до 08:00). Навчання, робота, щоденні справи заставляють людей покидати оселю на більше частину дня та повертатись ввечері. При введенні карантину ситуація різко змінилась: родини у повному складі мають залишатися вдома 24 години на добу. Це збільшує навантаження на повітряне середовище оселі в рази! Кожну годину годину людина виділяє у навколишній простір 18-25 л вуглекислого газу. Це до 600 л СО2 за добу на одну особу. Для сім’ї з 3-х людей об’єм виділеного вуглекислого газу на добу складе біля 1800 л. З кожним днем накопичення цього небезпечного елементу в повітрі поступово збільшується. Більший час перебування вдома 一 більший об’єм виділеного через органи дихання вуглекислого газу.
Без постійного провітрювання кімнат рівень СО2 зростає до небезпечних для здоров’я людини меж.
Головні зміни відбуваються на рівні фізіології: організм відчуває гіпоксію (кислородне голодування), функції всіх органів та систем поступово погіршуються (клінічні прояви 一 анемія, проблеми з тиском, ускладнене дихання, втомлюваність, погіршення зору). Гіпоксія 一 це патологічний стан, під час якого органи недостатньо насичуються киснем. У зоні особливого ризику вагітні, діти, літні люди.
Відкрите вікно стає справжнім порятунком для сотень тисяч людей, які знаходяться на самоізоляції. Різниця відчувається миттєво: різкий приплив свіжого повітря покращує дихання та позитивно впливає на самопочуття в цілому, працездатність та активність підвищуються. Проте, вікно не здатне забезпечити достатній повітрообмін. А тримати вікна відкритими постійно за температури на вулиці нижче +20℃ означає наражати свою родину на небезпеку протягів та марнувати тепло. Традиційне відкривання вікон для провітрювання 一 малоефективний засіб вентиляції. Вже через 10 хвилин після закривання вікна рівень кисню в приміщенні різко йде на спад, а рівень вуглекислого газу поступово зростає. І ви знову відчуваєте задуху, головний біль, сонливість, втому та інші ознаки нестачі кисню.
Ефективна вентиляція має відбуватись цілодобово та зберігати тепло! Людині однаково потрібне свіже повітря для здорового дихання як вдень, так і вночі. Тому спеціалісти радять використовувати сучасні механічні системи вентиляції з рекуперацією тепла. Рекуператори PRANA забезпечують основні мікрокліматичні потреби людини:
-
приплив свіжого, збагаченого киснем повітря
-
витяжка відпрацьованого, з високим вмістом СО2 повітря
-
нормалізація вологості повітря
-
гармонізація роботи витяжних каналів будівлі
-
контроль якості повітря в приміщенні
-
збереження тепла/прохолоди в кімнаті.
Працюючи у мінімальному режимі, рекуператор споживає PRANA від 4 Вт*год та забезпечує повітрообмін, достатній для двох людей в одній кімнаті (22-25 м3/год). Така вентиляція підтримує оптимальні для здоров’я людини показники кисню та вуглекислого газу.
В середині системи відбувається одночасний різноспрямований рух повітря: свіже повітря з вулиці та витяжне відпрацьоване повітря проходять різними каналами мідного теплообмінника та не змішуються. Це попереджає зараження припливного повітря хвороботворними вірусами та бактеріями. Мідний теплообмінник, у свою чергу, виступає антисептичним щитом, який унеможливлює розвиток грибків, вірусів та бактерій всередині вентсистеми. Тепло витяжного повітря крізь стінки теплообмінника передається припливному повітрю з вулиці. Тому до кімнати надходить свіже повітря комфортної температури.
Свіже повітря 一 стратегічно важливий ресурс для підтримки здоров’я людини. Спеціалісти зазначають, що якість повітря в кімнаті у 10! разів гірше вуличного (навіть якщо це вулиця великого мегаполіса). Щогодини рівень вуглекислого газу, фенолу, бензолу, радону та інших небезпечних елементів у приміщенні без провітрювання зростає. Знаходження на самоізоляції без належного провітрювання суттєво знижує якість життя та погіршує самопочуття людини. Здоров’я вашої родини 一 у ваших руках!
Отримати консультацію спеціаліста з вентиляції:
+38 (067) 153-99-31
+38 (096) 555-30-50
+38 (050) 538-82-92
+38 (099) 250-29-08
+38 (063) 991-71-77