COP26: Україна підтримує боротьбу з глобальним потеплінням
COP26 – кліматична конференція ООН, яка цього року зібрала 197 країн світу.
Представники держав зібрались, щоб обговорити можливі способи зменшення впливу на клімат. Як стримати глобальне потепління? Як країни можуть протидіяти кліматичним змінам вже сьогодні? Ці та сотні інших питань розглядатимуть з 31 жовтня по 12 листопада в Глазго.
Що таке COP26?
Учасники COP26 – це майже 200 країн, які прийняли Рамкову конвенцію ООН щодо змін клімату, а також Паризьку угоду. Перша описує загальні принципи дій, направлених на боротьбу з кліматичними змінами.
Паризька угода присвячена зменшенню концентрації СО2 в атмосфері. Задача – обмежити рівень глобального потепління 1,5°C. Кожна частка градусу, понад цей показник, призводитиме до масштабних кліматичних змін і загибелі людей. Щоб попередити такий сценарій, країни-учасники Паризької угоди розробляють власний план зі скорочення викидів та досягнення кліматичної нейтральності.
Україна на COP26
Україна була однією з перших країн, що прийняли Паризьку угоду. Тому вона також представлена на саміті. Володимир Зеленський виступив на події 1 листопада. Президент підняв газове питання (через зростання вартості газу, використання вугілля стало вимушеним). Також підкреслив важливість виконання домовленостей і нагадав, що за обсягом скорочення викидів Україна посідає 4-те місце серед 45 сторін Рамкової конвенції ООН.
Були заявлені кліматичні амбіції України – до 2030 року скоротити викиди CO2 на 65% (в порівнянні з 1990 р.). Однак згідно з даними Climate Action Tracker, оновлена ціль є критично недостатньою для досягнення кліматичної нейтральності.
PRANA – український виробник екологічної вентиляції
Збереження екології є однією з ключових цінностей PRANA. Ми розробили продукт, який робить більше, ніж просто не забруднює атмосферу:
- попереджує викиди 1134 кг вуглекислого газу в рік;
- зберігає тепло в приміщенні;
- зменшує споживання енергії.
Глобальне потепління – це проблема, що стосується кожного. Встановлена Паризькою угодою планка в 1,5 °C є критичною. Ми докладаємо максимум зусиль, аби допомогти її досягнути як Україні, так і іншим країнам світу.
В 2018 році компанія PRANA брала участь в міжнародному кліматичному форумі COP24. На пленарному засіданні FINTECC ми презентували гостям можливості «зеленої» вентиляції з рекуперацією. Великою честю для нас стала нагорода Special Climate Innovation Award від ЄБРР.
Проте скеля ще не підкорена. Тому 9 жовтня 2019 року ми стали учасником форуму Empowering Climate Innovators. Системи вентиляції PRANA відзначили нагородою Bringing Climate Innovation for Consumer від ЄБРР, FINTECC та Greencubator
Підсумки
В сучасному світі, піклуючись про власний комфорт, люди часто шкодять планеті. Проте це не те, в чому у нас немає вибору. Ми можемо турбуватись про власний комфорт і здоров’я, при цьому піклуючись про планету. У нас є альтернативи. І в питанні вентиляції – це рекуператори PRANA.