Міфи про вентиляцію приміщення
На сьогодні існує дуже багато різновидів кліматичної техніки. Всі вони різні за призначенням та функціоналом, мають свої особливості та умови експлуатації. Деякі виробники добросовісно виконують свої зобов’язання перед споживачем, а дехто приховує або прикрашає певні «плюси» чи «мінуси» вентиляційних систем. Щоб уникнути формування хибної думки про вентиляцію приміщення, варто розвіяти деякі найпоширеніші міфи.
Вентиляція потрібна лише на промислових об’єктах, а в багатоквартирних будинках вистачає витяжних вентиляційних шахт в санвузлах
Дуже часто забудовники економлять на встановленні примусової вентиляції в багатоквартирних будинках. Вони переконують покупців квартир, що для забезпечення свіжого повітря в квартирі достатньо витяжних вентиляційних шахт в санвузлах та на кухні. А от примусова вентиляція – це необхідність лише для промислових об’єктів. Це дуже поширена, проте хибна думка.
Зважаючи на герметичність сучасних будинків (утеплені фасади, пластикові вікна і двері) свіже повітря в квартиру може поступати лише шляхом провітрювання. Тобто вам необхідно періодично відкривати вікна. Взимку це надзвичайно не зручно, адже, по-перше, ви втрачаєте дорогоцінне тепло, по-друге утворюються перетяги. Якщо ж кімнату не провітрювати, то на вікнах почне утворюватися конденсат, в кутах збиратиметься надлишкова волога, що призведе до появи плісняви та грибка.
Саме тому, встановлювати вентиляційні системи в квартирах потрібно! І це не розкіш, а побутова необхідність. Якщо ж це ще й системи з рекуперацією тепла, то ви отримуєте свіже повітря підігрітим взимку та охолодженим влітку.
Якщо є кондиціонер, то вентустановка не потрібна.
В цьому випадку слід розуміти принцип роботи кондиціонера і вентиляційної системи. Кондиціонер охолоджує повітря, яке є в приміщенні. Апріорі, кондиціонери (без додаткового конструктиву, а це, як правило, дуже дорогі моделі) не можуть подавати свіже повітря. Він лише змінює його температуру. Вентиляційна система ж забирає з вулиці свіже повітря і примусово подає його в приміщення.
Всі виробники кондиціонерів забороняють відкривати вікна, коли працює кондиціонер, а от із увімкненим рекуператором навпаки, рекомендують. Таким чином тільки в поєднанні з правильною вентиляцією кондиціонери можуть забезпечити комфорт у приміщенні.
Вентиляція призводить до застуди та поширення інфекційних хворіб.
Побутує думка, що у повітропроводах можуть скупчуватись шкідливі мікроорганізми, що призводить до поширення різноманітних інфекційних та алергічних хворіб, а через швидкість руху повітряних потоків утворюються перетяги і можна застудитись в себе вдома.
Однак , це абсолютно не так. Точніше все залежить від якості вентиляційної установки. В системах децентралізованої припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією повітря Прана використовується мідний теплообмінник, який мінімізує розмноження та поширення мікроорганізмів.
Усі лікарі переконують, що провітрювання - найкраща профілактика захворювань. Без повітрообміну віруси та бактерії затримуються у приміщенні, накопичуються, а це призводять до захворювань. Таке трапляється у приміщеннях, які не провітрюються, або в яких працює лише центральна система кондиціонування.
Навпаки, правильна вентиляція зменшує ризик захворювань особливо в епідеміологічний період. Адже завдяки встановленим вентиляційним установкам, в приміщення (без додаткового відкривання вікон) постійно поступає свіже повітря, а відпрацьоване виводиться назовні. Тим самим свіже повітря підміняє забруднене і бактерії не встигають розмножуватись.