Свіже повітря для кімнатних рослин
Уявити затишний дім без кімнатних рослин важко. Ми звикли, що наше око радує зелень на підвіконні. До того ж вазони – це додаткове джерело кисню. Аби рослини виконували не лише естетичну, але й корисну функцію, про них слід подбати.
Два кроки для ідеальних вазонів
Найважливіше для рослин в приміщенні - це комфортний мікроклімат: світло та свіже повітря. І якщо оптимальний рівень освітлення безпосередньо залежить від виду рослин, то свіже повітря потрібне усім. Провітрювання - ідеальний засіб для цього.
З правильною вентиляцію не буде зайвого утворення вологості від рослин та появи грибка, небезпечних як для людей, так і для рослин. Щоб провітрювання приносило користь і було безпечним, потрібно подбати, аби не було різких перепадів температури та перетягів, які можуть зашкодити зеленому улюбленцю. Таке трапляється під час відкривання вікон.
Взимку також важливо забезпечити рослинам живе повітря. Оптимальна температура в приміщенні, коли різниця не більше 30С від вулиці. Але щоб не втрачати тепло в домі під час відкривання вікон, і не шокувати вазони різкими перепадами та потоками повітря, подумайте про встановлення примусової вентиляції.
Як зберегти тепло і забезпечити свіже повітря в домі?
Сьогодні ринок пропонує чимало рішень. Найкраще – рекуператори PRANA. Це децентралізовані системи вентиляції з рекуперацією тепла. Повітряні потоки припливу та витяжки працюють одночасно і не змішуються. Витяжне повітря крізь мідний теплообмінник передає тепло свіжому припливному повітрю. А мідь, як відомо, ще й природний антисептик.
Чи може вентиляція бути енергоефективною?
З рекуператорами Ви зможете значно економити на комуналці. Адже ККД рекуператора PRANA становить до 92%! З децентралізованою системою вентиляції PRANA живе повітря в холодну пору року поступатиме у приміщення підігрітим без зайвих тепловтрат. Таким чином, встановивши рекуператор Вам не потрібно хвилюватись, що Ваші вазони «простудяться» через різкий перепад температури чи перетяг.