Вентиляція в перукарні/салоні краси
Повернутись до вибору категорій
1. Чому вентиляція так важлива у перукарській справі?
2. Яку вентиляцію найкраще облаштувати в салоні краси?
3. Природна вентиляція в салоні краси.
4. Примусова вентиляція: припливні, реверсні та припливно-витяжні установки.
5. Проектування системи вентиляції у салоні краси.
Якщо ви власник перукарського бізнесу й прагнете досягти успіху, то ,в першу чергу, ви зобов’язані подбати про позитивне враження клієнтів та умови праці вашого персоналу.
Здоровий мікроклімат у приміщенні – це обов’язковий крок до успіху вашого бізнесу.
Лише правильна вентиляція може забезпечити оптимальний повітрообмін для створення комфорту у перукарні. Тоді не лише клієнти будуть задоволені атмосферою та сервісом, але майстри будуть працювати більш ефективно.
Чому вентиляція так важлива у перукарській справі?
Всі засоби по догляду за волоссям, фарби, лаки, гелі для манікюру тощо містять безліч хімічних сполук, випари яких згубно впливають на здоров’я як клієнтів, так і майстрів. І якщо немає достатнього повітрообміну, то об’єм шкідливих часток накопичується. Концентрація таких випарів викликає запаморочення, нудоту, алергію та чимало важчих захворювань та хронічних недуг.
Окрім того, без належної вентиляції «страждає» і приміщення: вся волога залишається всередині, вікна потіють, з’являється сирість та пліснява. Доведено, що в приміщеннях без правильної вентиляції потрібно в десять разів частіше робити ремонт, інколи навіть капітальний.
Яку вентиляцію найкраще облаштувати в салоні краси?
Отже, одним з найперших кроків, котрий потрібно зробити, - це обрати правильну систему вентиляції для вашого приміщення.
Вентиляція в приміщенні перукарень буває двох типів:
- Природна
- Примусова
Природна вентиляція в салоні краси
Природня вентиляція – це потрапляння повітря крізь щілини у вікнах, дверях, покрівлі. Часто у перукарнях для вентиляції просто відкривають вікна або двері (у підвальних приміщеннях без вікон). Як наслідок, виникає кілька проблем:
1. клієнтів та працівників наражають на небезпеку простуди;
2. в зимовий період власник витрачає набагато більше коштів для опалення приміщення, а влітку – на кондиціонування.
3. більшість сучасних приміщень достатньо герметичні (пластикові вікна і двері, утеплені фасади тощо), тож природня вентиляція практично неможлива.
Примусова аентиляция в салоні краси
Примусова вентиляція - це вентиляція із застосуванням спеціальних установок. В залежності від принципу дії вентустановки системи вентиляції поділяються припливні, реверсні та припливно-витяжні.
Припливні вентиляційні системи призначені для подачі свіжого повітря і можуть ефективно працювати лише в невеликих приміщеннях. При цьому обов’язково всі центральні витяжні шахти мають бути справними і достатньо потужними. Для перукарень це не дуже хороший варіант, оскільки основний акцент має бути все ж таки на видалення відпрацьованого повітря та випарів від хімічних сполук.
Принцип роботи реверсних вентустановок полягає у тому, що вони по черзі працюють на приплив і на витяжку. Тобто, щоб одночасно отримувати свіже повітря та видаляти відпрацьоване, необхідно як мінімум дві установки на одне приміщення. Якщо встановлювати лише одну установку і перемикати (автоматично або ж самостійно) приплив і витяжку, то з приміщення не буде видалятись волога, а це одне із головних завдань систем вентиляції. Вся волога під час витяжки буде накопичуватись у теплообміннику і з припливом повертатись у приміщення. До того ж у реверсників зазвичай низький реальний ККД, хоча виробники декларують до 91%. Однак цей показник дійсний лише у піковій точці роботи.
Припливно-витяжні системи вентиляції(ссилка на модельний ряд) одні із найкращих для вентиляції побутових і промислових приміщень. В салоні краси такі установки ефективно працюють на приплив і на витяжку одночасно без змішування повітряних потоків. Якщо ж ви дбаєте про енергоефективність вентиляції, то варто задуматись про встановлення припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла.
Принцип роботи такої системи полягає у тому, що відпрацьоване тепле повітря крізь мідний теплообмінник(ссилка на модельний ряд)нагріває холодне припливне. Оскільки повітряні потоки проходять різними каналами та одночасно, рекуперація (повернення тепла) відбувається постійно, а відтак ККД стабільний. Така вентиляція зменшує витрати за оплату комунальних послуг. Оскільки взимку вам не потрібно відкривати вікна та втрачати тепло, щоб запустити живе повітря у приміщення, а влітку – збереже прохолоду.
Проектування системи вентиляції у салоні краси
Головним завданням системи вентиляції салону краси є постачання необхідного обсягу свіжого повітря, видалення відпрацьованого і регулювання тим самим рівня вологості.Після обрання необхідного типу вентиляційної системи слід продумати схему проектування.
Не варто одразу впадати в паніку, якщо Ви з такими речами раніше не стикались. Для цього є спеціалісти у сфері вентиляції, які на найвищому професійному рівні допоможуть Вам підібрати найоптимальніше рішення задля найкращого результату.
Під час проектування системи вентиляції у салоні краси враховують:
- планування приміщення (площа, освітлення, кількість кімнат та їхнє функціональне призначення)
- кількість майстрів та відвідувачів
- робоча техніка в приміщеннях (фени, сушки, лампи тощо)
Найперше, звертають увагу на площу салону та розташування самого приміщення.
Наприклад, якщо у вас підвальне приміщення, то без циркуляції свіжого повітря там неминуче будете сирість і може з’явитись грибок та пліснява.
Також при проектуванні системи вентиляції необхідно врахувати панування приміщень та їх функціональне призначення, аби запобігти перетіканню запахів і концентрацій виділень шкідливих речовин (лаки, фарби, масла і т. д.) між приміщеннями спеціального призначення, кімнатами відпочинку, залами очікування та адміністративними приміщеннями
.
Далі, це кількість людей, які у Вас працюють. Це допоможе підібрати оптимальну потужність вентиляційної системи, яка забезпечить сталий повітрообмін.
І, звісно ж, потрібно врахувати, який спектр послуг ви надаєте (для перукарні потрібно, для прикладу, вентиляцію з більшою витяжкою, а для солярію – акцент на притоці живого повітря).
Відповідно до Державних будівельних норм у салонах краси та перукарнях кількість повтірообміну обраховують в залежності від площі та висоти приміщення помножити на відповідну кратність щодо кількості робочих місць.
S*h*k, де k – коефіцієнт, який залежить від кількості робочих місць
Кількість робочих місць |
Коефіцієнт |
1-2 |
1 |
3-5 |
2 |
>5 |
3 |
Також варто обирати таку вентиляцію, монтаж якої не завдасть шкоди ремонту вже готового приміщення. Особливо це важливо, якщо приміщення в оренді. Адже для чого зайві витрати, якщо можна буквально за 2 години встановити припливно-витяжну вентиляцію без порушення ремонту?
Зверніть увагу, що спеціалісти радять обов’язково використовувати примусову вентиляцію, якщо у приміщенні перебуває від 5 осіб та/або одночасно використовуються різноманітні електроприбори та хімічні речовини. Тому, рекуператори– це найкраще рішення. Оскільки вони зекономлять ваші кошти на опалення взимку та на кондиціонуванні влітку.
І пам’ятайте, яким би привітним не був колектив, які новітні інструменти професіонали не використовували в своїй роботі, без відчуття свіжості та чистоти позитивного результату не буде.