Вентиляція басейну

 Повернутись до вибору категорій

Приміщення басейну є приміщенням з підвищеною вологістю, а тому і принципи проектування і умови експлуатації особливі. Оскільки при неправильній концепції та хибному виборі вентиляційної установки результат від витрачених коштів може бути невтішним.

 

вентиляція в басейні

рекуператор прана

 

Навіщо взагалі в басейні вентиляція?

Від того, наскільки професійно спроектовані системи вентиляції басейнів, безпосередньо залежать комфорт, надійність і довговічність усієї споруди.

Здавалося б, можна просто відкрити вікна і час від часу провітрювати приміщення басейну. Однак слід врахувати, що взимку така «вентиляція» призведе до захворювань відвідувачів. Окрім того, це економічно не вигідно, адже усе тепло від опалювальної системи буде виходити на вулицю.

Зрештою підвищений рівень вологості шкідливий для здоров’я людини. При нормі відносної вологості 60% басейн є місцем оздоровлення, відпочинку та спорту. В іншому випадку, «жертвами» підвищеної вологості можуть стати і люди, і власне будівля.

 

Як створити комфорт у басейні

 вентиляція в басейні

 

Щоб створити здоровий мікроклімат, в першу чергу необхідно з’ясувати, які фактори впливають на рівень вологості у басейнах, а вже тоді – як видалити надлишкову вологу.

Спеціалісти зазначають, що при проектуванні вентиляції в басейнах враховують такі показники:

 

 

Рекомендовано підтримувати у басейні температуру води 26-290С,в дитячому басейні 30-310С. 

Відштовхуючись від таких параметрів розраховують об’єми випаровування води за добу та необхідну кількість повітрообміну для різних сезонів, а відтак визначають, яку ж саме систему вентиляції необхідно встановити.

 

правильна вентиляція

 

Наприклад: у вас невеликий домашній басейн, розмірами 3х4 м у Львові, температура води становить 260С, а повітря 270С, рекомендована відносна вологість – 60%. При таких показниках за годину буде випаровуватись 2,2 л води.

Для підтримання вологості 60%, за даних умов необхідна приточно-витяжна вентиляція з продуктивністю повітрообміну:

- влітку 707 м3/год

- взимку 155 м3/год

Аби зменшити випаровування дзеркала басейну, необхідно накривати його на ніч спеціальним чохлом. Та в будь-якому випадку, без примусової вентиляції та осушувачів повітря облаштувати здоровий мікроклімат в басейні неможливо. І часткове видалення зайвої вологи не матиме довготривалого ефекту. Боротись потрібно з причинами, а не наслідками!

 

Вентиляційні системи для басейну

Фахівці стверджують, що для підтримання відповідного рівня вологості в малих і середніх басейнах достатньо буде встановити лише якісну вентиляційну установку. Для великих басейнів, особливо з високою відвідуваністю необхідно встановлювати і вентиляцію і спеціальні осушувачі для повітря.

При цьому система вентиляції значно знімає навантаження на осушувачі. Аби осушувач  самостійно справлявся з надлишковою вологою в басейні необхідно придбати потужну дорогу установку, в іншому випадку це гроші «на вітер».

Переваги встановлення осушувача в парі з вентустановками очевидні: вентиляція споживає в десятки разів менше електроенергії, ніж осушувачі, а це означає, що при включені вентиляції можна зменшувати режими осушувачів і цим  же ж економити на електроенергії. До того ж, якщо встановлено правильну вентиляцію, то осушувачі можуть працювати періодично, не зменшуючи комфорт для відвідувачів. Зрештою, вентиляційні системи в рази дешевші, аніж осушувачі.

Від так значно вигідніше і з проектувальної точки зору правильніше, встановлювати не лише осушувачі, а й системи вентиляції. Якщо ж це ще й вентиляція з рекуперацією (поверненням) тепла, то ви значно економите і на енергоспоживанні приміщення басейну.

Спеціалісти рекомендують промислові системи вентиляції компанії Прана як найкраще рішення для здорового мікроклімату у вашому басейні!

 

Проектування вентиляції в басейні краще довірити професіоналам 

 

Наші спеціалісти професійно безкоштовно розрахують та спроектують систему вентиляції для вашого басейну. Рекуператори Прана мають широкий модельний ряд, який задовольнить потреби будь-якого приміщення. Завдяки професіоналізму наших інженерів ви назавжди забудете про проблеми вологості у басейнах.

Правильна вентиляція з рекуператорами Прана допоможе уникнути небажаного конденсату, іржі на поручнях та інших елементах конструкції. Таким чином вдасться попередити руйнування будівлі. Звичайно, не можна забувати про головне – комфорт і зручність людей, забезпечення їх достатньою кількістю свіжого повітря.

 

Зверніться до професіоналів! 

 

 

Отримати консультацію

 

 

 

 

18.10.2021

PRANA НА ECO ENERGY EXPO-2021

  19-21 жовтня у Києві відбудеться галузева виставка ECO ENERGY EXPО! Мета події стимулювати розвиток екологічної та енергоефективної промисловості в Україні. Також будуть розглянуті заходи зі зменшення негативного впливу. Для цього подія збирає в одному місці найбільш прогресивні, сучасні та свідомі компанії. Це колосальний обмін досвідом і знаннями, завдяки якому ви дізна...

Дізнатись більше

18.10.2021

PRANA НА ECO ENERGY EXPO-2021

  19-21 жовтня у Києві відбудеться галузева виставка ECO ENERGY EXPО!

Мета події стимулювати розвиток екологічної та енергоефективної промисловості в Україні. Також будуть розглянуті заходи зі зменшення негативного впливу.

PRANA НА ECO ENERGY EXPO

Для цього подія збирає в одному місці найбільш прогресивні, сучасні та свідомі компанії. Це колосальний обмін досвідом і знаннями, завдяки якому ви дізнаєтесь про ефективні рішення для декарбонізації промисловості.
Ключові питання події:

 1. Як зменшити використання енергії?

 2. Найсвіжіші розробки в області енергоефективності.

 3. Як збільшити використання відновлюваних джерел енергії?

 

Досвід екологізації діяльності компаніями восьми напрямів промисловості.

ECO ENERGY EXPО – це унікальна нагода відвідати експозиції кращих виробників та дистриб'юторів. Буде представлено обладнання для вентиляції, опалення, кліматизації будинків, альтернативних джерел енергії та іншого електротехнічного обладнання. 

Запрошуємо відвідати стенд PRANA (F-2-2) Міжнародному виставковому центрі (Київ, Броварський пр-т, 15). 

Онлайн-реєстрація: https://www.iec-expo.in.ua/ru/posetitelyam/online/ee

  

  

Закрити

13.10.2021

Вітаємо захисників і захисниць України!

    Це всенародне свято об’єднує українців навколо захисту незалежності та суверенітету нашої країни. Бажаємо здоров’я, добробуту та довголіття всім, хто обороняє рідну землю, культуру та непорушність кордонів України. Звертаємо увагу, що 14-17 жовтня – вихідні. Офіс PRANA працюватиме в звичному режимі з 18 жовтня.     ...

Дізнатись більше

13.10.2021

Вітаємо захисників і захисниць України!

 

 

Це всенародне свято об’єднує українців навколо захисту незалежності та суверенітету нашої країни. Бажаємо здоров’я, добробуту та довголіття всім, хто обороняє рідну землю, культуру та непорушність кордонів України.

Звертаємо увагу, що 14-17 жовтня – вихідні. Офіс PRANA працюватиме в звичному режимі з 18 жовтня.

 

 

Закрити

08.10.2021

PRANA НА EXPO 2020

  Expo 2020 – наймасштабніша бізнес-подія, присвячена передовим інноваціям і прогресивним технологічним розробкам. Вона об’єднує компанії зі 192 країн світу, які створюють глобальні рішення для переосмислення сучасного способу життя. Очікується, що цього року Expo 2020 відвідає близько 25 млн гостей.Вперше на всесвітній виставці розміщений Український павільйон. Ukraine Expo 20...

Дізнатись більше

08.10.2021

PRANA НА EXPO 2020

 

Expo 2020 – наймасштабніша бізнес-подія, присвячена передовим інноваціям і прогресивним технологічним розробкам. Вона об’єднує компанії зі 192 країн світу, які створюють глобальні рішення для переосмислення сучасного способу життя. Очікується, що цього року Expo 2020 відвідає близько 25 млн гостей.Вперше на всесвітній виставці розміщений Український павільйон. Ukraine Expo 2020 – це майданчик для демонстрації смарт-підходу до життя, причому в розрізі чотирьох тем:

 

 • смарт-життя;
 • смарт-здоров’я;
 • смарт-мислення;
 • смарт-почуття.

 

 

Тема оформлення павільйону «SMART Ukraine. Connecting dots». Споруда стала справжнім оазисом новітніх технологій та інтерактивного мистецтва. Гостей павільйону вітають:

 

 • арт-інсталяція «Пшеничне поле»;
 • арт-куб «Мислення»;
 • мультимедійна галерея «Смарт життя» з презентаціями учасників виставки;
 • та багато іншого.

 

PRANA PLATINUM – одна з компаній, яка представляє Україну на Всесвітній виставці. Наш виставковий стенд знаходиться в Українському павільйоні. Тут гості можуть познайомитись з інноваційними вентиляційними системами, що поєднують в собі енергоефективність, екологічність і безпеку. Стенд працює з 1 жовтня і буде доступним до 31 березня 2022.

 

 

Ми з нетерпінням чекали відкриття української виставки. Воно відбулось 5 жовтня. Однак наша команда приєдналась до Expo 2020 з першого дня бізнес-події. Також до неї долучились засновники компанії PRANA PLATINUM: Кузич Роман Романович і Кротов Дмитро Вікторович.

Також виставковий стенд PRANA відвідали люди, які щодня просувають Україну як прогресивну та сильну державу:

 

 • військовий аташе України в Дубай – Halkyn Oleksandr;
 • президент торгово-промислової палати України – Геннадій Чижиков;
 • народний депутат України Микола Тищенко.

 

 

Дякуємо за візит. Маємо честь просувати Україну на міжнародній арені разом!

 

 

Закрити

06.10.2021

Нові Глобальні рекомендації ВООЗ щодо якості повітря

    Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підготувала нові Глобальні рекомендації щодо якості повітря. Це оновлена версія документу, який вийшов у попередній редакції у 2005 році. За цей час рекомендації зазнали змін. Вчені виявили, що шкоду організму наносять навіть найнижчі концентрації забрудників повітря, тому гранично допустимі концентрації були знижені. &...

Дізнатись більше

06.10.2021

Нові Глобальні рекомендації ВООЗ щодо якості повітря

 

 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підготувала нові Глобальні рекомендації щодо якості повітря. Це оновлена версія документу, який вийшов у попередній редакції у 2005 році. За цей час рекомендації зазнали змін. Вчені виявили, що шкоду організму наносять навіть найнижчі концентрації забрудників повітря, тому гранично допустимі концентрації були знижені.

 

У нових Глобальних рекомендаціях спеціалісти ВООЗ наводять гранично допустимі концентрації для таких поширених у всьому світі забрудників повітря, як озон, діоксид сірки, діоксид азоту, чадний газ, мілкодисперсні частинки (PM 2.5, PM 10).

 

Зокрема, у документі наведені дослідження негативного впливу частинок PM 2.5 та PM 10 на здоров’я людей. Проникаючі у легені, вони мають тенденцію викликати захворювання серцево-судинної, дихальної системи та навіть рак. Рекомендації закликають контролювати концентрацію цих частинок як у повітрі на вулиці, так і у повітрі, яким люди дихають всередині приміщення.

 

Якість повітря та сфера енергоефективності мають спільні риси. Для того, щоб знизити ризики, пов’язані з високими концентраціями частинок PM 2.5 та PM 10 у повітрі, вчені радять зменшити використання викопного палива та слідувати методам, що допомагають зменшити викиди небезпечних речовин у повітря.

 

 

Сучасні системи очистки повітря допомагають боротись з високими концентраціями частинок PM 2.5 та PM 10 на побутовому рівні. Очищувач повітря PRANA AIR CLEANER PRO очищає повітря завдяки багатокроковій системі фільтрів. Вугільний, HEPA, антибактеріальний фільтри влювлюють найменші мікроорганизми та частинки пилу, а аніонний очищувач допомагає знизити концентрацію пилу в повітрі кімнат.

 

Більше інформації про очищувач повітря PRANA AIR CLEANER PRO 一 ТУТ

 

Джерело інформації

 

 

Закрити