Вибираючи рекуператор потрібно знати
Припливні клапани на склопакети: плюси і мінуси.
Зазвичай, сучасні будинки дуже герметичні: через утеплені стіни та пластикові вікна. Новітні будівельні матеріали спеціально створюють для того, щоб зберегти якомога більше тепла. Звісно, це дуже добре для енергозбереження. Проте не достатньо для комфортного проживання, оскільки така герметичність унеможливлює нормальний повітрообмін.
Здорова вентиляція є тоді, коли забезпечено і витяжку, і приплив свіжого повітря. Вентиляційні шахти у квартирах не можуть виконувати таку функцію, адже не мають додаткових «помічників», таких як, наприклад, шпарини у вікнах. Як результат, потіють вікна, підвищена вологість, з’являється грибок й, буквально, не має чим дихати.
Що ж робити?
За таких умов, аби забезпечити здоровий мікроклімат в помешканні, необхідно створити примусову вентиляцію. Дуже часто це роблять за допомогою припливних клапанів на пластикових вікнах. Цей спосіб дешевий, однак чи ефективний?
Принцип роботи припливних клапанів такий: у вже встановлених пластикових вікнах роблять невеликі шпарини в рамі, зменшуючи при цьому ущільнюючі резинки. Це звісно дає свіжість, однак повітря поступає холодним (взимку) або гарячим (влітку). Фактично це те саме, що привідкривати вікно. До того ж, таким способом вентиляції взагалі анулюється енергозберігаюча функція пластикових вікон.
Альтернатива є. Саме для таких ситуацій, коли в будинку тепло, але немає чим дихати, аби не втрачати дорогоцінного тепла, створили рекуператори повітря.
Що таке рекуператор?
Рекуператор – це теплообмінник, який передає тепло з одного джерела до іншого. Це один із енергоефективних інноваційних методів вентиляції приміщення. Нагріте повітря, що видаляється зсередини приміщення, передає тепло холодному повітрю ззовні через стінки теплообмінника.
У рекуператорах Прана коефіцієнт утилізації тепла системою сягає 92%. Тобто з вулиці повітря в приміщення поступає всього на 9% холоднішим. Натомість крізь припливні клапани (які встановлюються в склопакет) подається повітря тієї ж температури, що й на вулиці. Тобто, якщо зовні -20С, то досередини також буде поступати повітря такої температури. Від так вигода від використання рекуператора очевидна: ви отримуєте якісну вентиляцію зі збереженням тепла.
До того ж, система децентралізованої вентиляції Прана містить мідний теплообмінник, який додатково знезаражує повітря.